Terazi Burcu Erkeği Özellikleri

Terazi Erkeği

Çevresine her fırsatta ne kadar duygusal olduğunu kanıtlamaya hazır, güçlü kuvvetli, akıl ve fiziksel ilişki yönlerinden dengeli, sevimli, diplomat ve beraber olmaktan gurur duyulacak arkadaş veya bir sevgili aranıyorsa, herhalde Bay Terazi tercih edilebilir. Terazi Burcu erkeği tartışmasız ilginç biri. Erkeksi Pozitif Hava sistemine bağlı olduğundan, istediğini elde etme özelliği çok yüksek. Düşüncelerini de başkalarına kolayca aktarabiliyor. Başak Burcu insanı kadar gözlemci. Lider olmak isteyince de, Aslan Burcu erkeği kadar başarılı.

Söz konusu aşk ilişkileri olunca Terazi Burcu erkeği beraberlikler kurma konusunda kolay karar verebilen biri değil. Ama onu düşünmeye sevketmek kolay. Fazla sıkmamak kaydıyla. Burcunun simgesi olan teraziye uygun biçimde her şeyi ölçüp biçecek, ondan sonra karar verecek. Bir ilişkide aksilikler, devamı gelmeyeceğine inandığı beraberliklere hiç yanaşmama huyu vardır. Çünkü hiç kimsenin hislerini rencide etmek istemez. İdeal eş arayışı içinde kadınlara büyük değer verir.

Bu burcun erkeğinin özelliklerinden biri de, ideal eş arama çabalarında çok istekli görünmesidir. Kadınca davranışlar onu fazlaca etkileyebilir. İdealist ve akılcı bir kişiliği vardır. Ancak Terazi Burcu’nun erkeği sürekli bir beraberlik için karar vermeyi beklerken günler günleri, haftalar haftaları, hatta aylar ayları kovalayabilir. Ancak burcunu etkileyen Ay, onu bazen konuştuğu kişi ile beraber olmak için acele bir karar almaya zorlayabilir. Terazi Burcu erkeği, bütün bu sakıncalarına karşılık, konuştuğu kişinin yaşantısına da bir denge getirebilir.

Terazi Burcu insanlarının biraz tembel oldukları sık sık söylenir. Gerçekten de erkeği uzun süren yoğun çalışma dönemlerinden sonra, birden iyi bir istirahate ihtiyacı olduğuna karar verebilir. Ama bu konuda da ölçülü olmayı bilir. Ona göre her şeyin ifratı, zarardır. Hatta içki konusu da bu yargının kapsamına girer. Son derece muhteris ve hiç bencil olmayan, yalnız kendisini düşünen birisi olmaktan çok uzaktır. Barış ve sükûnetle birleşen güzellik sevgisi nedeniyle, fazla hareketli ve patırtılı bir yuvada yaşamaktan nefret eder. Başak Burcu kadar eleştirici olmamakla beraber eve gelince biraz sağa sola takılmaktan, iğneleyici birkaç söz etmekten kendini alamaz.

Baba olarak da sevecen ve müşfiktir. Ama söz geçirmeyi bilir. Aslında her alanda hoşgörülü olmak isteyen bir erkektir. Çevresindeki adaletsizliklerden nefret eder. Güzellik düşkünlüğünü paylaşabileceği bir eşi çok ister. Müzik ve diğer güzel sanatlarda da zevklerini onunla paylaşmak niyetindedir. Dış görünüşü itibariyle kıskanç değildir.